
- 06.03.2025 |
- Новини
Олімпіадний і турнірний рух: зміни, що відкривають нові можливості для учнівства
Міністерство освіти і науки України 05.03.2025 презентувало нове Положення про олімпіадний та турнірний рух. Основна мета змін — зробити інтелектуальні змагання доступнішими, справедливішими, розширити можливості для виявлення талантів, підвищити якість підготовки учнів та створити сильну спільноту навколо олімпіадного і турнірного руху.
«Ми не лише підтримуємо талановитих школярів, а й створюємо умови, за яких кожен може проявити свої здібності. Олімпіади — це не лише змагання, а й шлях до розвитку критичного мислення, наукової допитливості та майбутнього професійного успіху наших дітей, а отже, й розвитку країни», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Нове Положення про олімпіадний та турнірний рух чіткіше визначає ролі всіх учасників, удосконалює всі процедури, поліпшує координацію та розширює можливості для учасників.
Які ключові зміни закладено в новому Положенні про олімпіадний та турнірний рух:
- Всеукраїнські олімпіади відбуватимуться в 3 етапи
- Більше можливостей для залучення нових талантів
- Рівні умови участі та справедливість
- Більше шансів пройти на ІІІ етап олімпіади завдяки оновленій системі рейтингів
- Нова STEM-олімпіада
На заміну інтернет-олімпіадам тепер буде STEM-олімпіада: інтелектуальне змагання з дисциплін природничої, математичної, технологічної та інформатичної освітніх галузей серед учнів 9–11 класів шкіл та профтехів, що відбуватиметься у 2 етапи: очний і заочний. Ця олімпіада стимулюватиме розвиток учнівських компетенцій, що є ключовими для майбутніх фахівців у науці та технологіях.
- Якісна підготовка до міжнародних змагань
- Поліпшення організації олімпіадного і турнірного руху, якісний супровід на кожному етапі, ефективна координація:
Відповідальним органом за координацію олімпіад визначено Національний центр «Мала академія наук України» — профільну загальнодержавну інституцію, що вже зарекомендувала себе як ефективна в роботі з обдарованою молоддю. Це суттєво посилить організацію олімпіадного руху, забезпечить якісний супровід на кожному етапі. Ба більше — МАНУ забезпечуватиме централізовану й профільну координацію та підготовку до міжнародних змагань, що допоможе підвищити результати наших учнів на міжнародній арені.
Оновлене положення набирає чинності з 1 червня 2025 року. Документ наразі пройшов етап юстування та невдовзі буде опублікований на офіційних урядових веб-сайтах. Запис презентації з розʼясненням змін доступний тут.